Pension Barbakán

Penzion Barbakán

Penzion Barbakan

 

 

 

 

 

 

 

Objekt pensionu je nově zrekonstruován a poskytuje ubytování v pokojích -  5x dvoulůžkový STANDARD2x dvoulůžkový RIVERVIEW, 1x třílůžkový RIVERVIEW,  z pokojů je výhled na řeku Vltavu a malebná zákoutí Českého Krumlova. 

Celková kapacita pensionu je 20 osob. Ke standardnímu vybavení pokojů patří vlastní sociální zařízení, rádio, bezplatné WIFI,  satelitní TV. Nabízíme též příjemné prostředí pro menší firemní akce a svatby.

Pension Barbakán leží v historickém centru města s výhledem na zámek i na řeku lemující městský park. Budova pensionu byla původně součástí městských hradeb a sloužila jako vojenské opevnění.

Popis objektu

Objekt s dispozicí dvou budov byl vystavěn v několika úrovních ve svahu nad řekou Vltavou. Barokní - klasicistní průčelí sleduje ustupující oblouk linie Horní ulice.

Od Vltavy a z proluky zvané Myší díra jsou patrné monumentální zdi bastionového charakteru. V úrovni Horní ulice jde o patrový objekt s klasicistním trojúhelníkovým štítem zakončeným volutami. Obě budovy mají shodnou typologii štítu, mezi budovami je patrný vjezd do dvora. V posledních letech byl objekt zcela zrenovován, ve střešní části jsou novodobé vikýře.

Stavební historický vývoj

Na místě starší zástavby byla nejspíše v 18. století vybudována dnešní složitá dispozice budov a teras o několika úrovních. Dále je patrná úprava objektu v 19. a 20. století. V  roce 1996 byl objekt výrazně zrenovován.

 

 

 

Česky English Deutsch Italiano

 


wifi[1].png

Zde si můžete přečíst názory hostů, kteří u nás byli ubytováni

TripAdvisor.com

Vyhledat v textu

23. 2. Svatopluk

Zítra: Matěj


 

 

Návštěvnost stránek

252696
barbakan_bottom2.png